Čo pripravuje How-Know na rok 2013

Počet zhliadnutí [ 4086 ]
 
Kategórie: News
Zdieľajte tento článok: Facebook Vybrali SME Google Bookmarks
Možnosti zdielania »
Celý článok [Zuzana Krnáčová]
Nový rok je tu, tak je na čase Vám povedať, čo pripravujeme.

Po konferencii StudentSec, ktorú sme pripravili v októbri 2012 nám prišlo od veľa ohlasov. Ďakujeme za tie pozitívne aj za tie negatívne. Práve tie negatívne nás inšpirovali k tomu, aby sme vymysleli, čo prinesieme v novom roku.

Prevládal názor, že jedna hodina na jedného prednášajúceho bola málo, a preto v marci prinesieme konferenciu zloženú z workshopov. Tu si budete môcť sami vyskúšať, ako veci fungujú, prípadne sa naučíte zaujímavé veci. Aby sme boli trochu aj konkrétni, tak zatiaľ máme prichystané toto:

Websupport je firma, s ktorou je podľa môjho názoru radosť spolupracovať. Oni sú rýchli, pohotoví, stačí im dať námet, čo by sme asi chceli a za pár hodín dokážu vygenerovať kopu nápadov, o čom môžu urobiť workshop. Preto na konferencií budú mať až dva. Prvý bude pre sysadminov, kde sa dozviete ako vytvoriť systém na správu jedného alebo milióna servrov. Admini firmy, ktorá sa za posledné roky niekoľkonásobne rozrástla, k tomu budú mať určite čo povedať a ukázať. Druhý workshop bude o prezentovaní seba. Budú ho viesť Maťka a Ľuboš z marketingového oddelenia, ktorí vytvárajú pre Websupport práve tú značku, ktorú všetci poznajú.

Aby sme ale nevolali stále len IT firmy, rozhodli sme sa predstaviť aj firmu, ktorá osloví skôr stavbárov a architektov. Createrra je firma, ktorá sa venuje architektúre pasívnych domov, donesie na konferenciu aj kopu hliny a budeme s ňou skúšať robiť. Tvár Createrry Zuzka Kierulfová, ktorá bojuje za zdravšie stavby, prednášala na túto tému aj na konferencii TEDxBratislava. Jej prednášku si môžete pozrieť TU.

To sú workshopy, ktoré máme už dohodnuté, o ďalších ešte rokujeme s partnermi. Ak máte nejaký nápad, čo ešte môžeme urobiť, sem s ním info@how-know.sk. A aby som nezabudla, veľmi sa tešíme spolupráci s Fakultou informatiky a informačných technológií, v ktorej nových priestoroch sa tieto workshopy budú konať.

Nebudeme robiť len konferenciu, ako je už našim zvykom, pripravujeme aj prednášky. Momentálne máme potvrdenú prednášku Komunikácia a osobná moc 2, ktorú bude viesť psychológ Ľudo Dobšovič. Nebojte sa, nebude to rovnaké ako sme robili v máji 2012, Ľudo má ešte veľa toho, o čom môže rozprávať. Už teraz si však môžete rezervovať termín 27. februára o 18:00 v UPeCe v Mlynskej doline.

Z jesenných akcií sme ešte nezverejnili videá, čo nás dosť mrzí a trápi. Nechceme sa vyhovárať na školu, prácu a podobne, preto len priznávame, že je to náš veľký problém a zapracujeme na ňom.

Toľko zatiaľ z našej strany, veríme že čoskoro sa Vám ozveme s ďalšími zaujímavými novinkami, ktoré pripravujeme. Budeme sa tešiť, ak nás podporíte svojou účasťou na akciách, ktoré pripravujeme pre Vás.
Ak chcete pridať komentáre, tak sa musíte prihlásiť

Informácie k článku

1. január 2013 - 14:47
Zuzana Krnáčová
Začiatok roka 2013

Na stiahnutie

Žiadne súbory na stiahnutie.