John Cohn: IBM GURU na Slovenskej technickej univerzite v Bratislave

Počet zhliadnutí [ 2642 ]
 
Kategórie: News
Zdieľajte tento článok: Facebook Vybrali SME Google Bookmarks
Možnosti zdielania »
Osobnosť svetového formátu prijala pozvanie na Fakultu elektroniky a informatiky v Bratislave. Vedec, inovátor, držiteľ viac ako 50 patentov, popularizátor vedy a IBM Fellow - John Cohn (53) z amerického Richmodu, priblížil študentom svoju prácu, porozprával o účasti v show The Colony a ako správny vedec predviedol menší pokus.

Ak by niekto čakal, že na prednášku prišiel vedec v typicky bielom plášti, tak je na omyle. Tentokrát mali študenti možnosť spoznať naozaj zaujímavú osobnosť. Pán John Cohn prednášal vo farebnom plášti a na hlave mal „čelenku“ zo žiaroviek. Preto sa netreba čudovať, že na Fakultu elektrotechniky a informatiky prilákal plnú aulu študentov, čo sa dnes len tak hocikomu nepodarí.


Preplnená aula na STU- FEI v Bratislave. (Zdroj: internet)


Neformálna diskusia sa niesla v priateľskom a vtipnom duchu, ktorú vedec obohacoval trefnými poznámkami a videami. Študentov tak chcel osloviť a motivovať a ako sám povedal: „Práca i štúdium vás musia baviť. Ja pracujem pre IBM už tridsať rokov a ešte stále mám to isté nadšenie ako na začiatku. Práve geek-ovia ako my pomáhajú meniť svet.“


Prednáška študentov natoľko zaujala, že po skončení vedca zaplavili rôznymi otázkami a postrehmi. (Zdroj: internet)
Americký vedec na svojej prednáške študentov nenapĺňal len teoretickými poznatkami, práve naopak. Jednou zo zaujímavostí, ktorú o sebe prezradil bola účasť v známej americkej show The Colony, ktorú mohli diváci sledovať na Discovery Chanel. Pointou celej show bolo prežiť v neobývanej kolónií bez tečúcej vody, elektriny, mimo civilizácie. Spolu s 9 dobrovoľníkmi tam strávil John Cohn 59 dní a ako sám tvrdí: „Bol to pre mňa úžasný zážitok." (http://dsc.discovery.com/tv/colony/bios/john-cohn.html)


John Cohn v show The Colony. (Zdroj: www.discovery.com)


Viac zaujímavých informácií o vedcovi na jeho internetovej stránke.
Ak chcete pridať komentáre, tak sa musíte prihlásiť

Informácie k článku

16. apríl 2012 - 13:39

Na stiahnutie

Žiadne súbory na stiahnutie.