4G - mobilná rýchlosť budúcnosti

Počet zhliadnutí [ 2756 ]
 
Kategórie: Telekomunikácie
Zdieľajte tento článok: Facebook Vybrali SME Google Bookmarks
Možnosti zdielania »
Celý článok [Zuzana Krnáčová]
Tím projektu How-Know, čiže členovia študentských organizácií IAESTE Slovakia a Ynet, usporiadali 7. marca 2012 v UPeCe v Mlynskej doline odbornú prednášku na tému: 4G - mobilná rýchlosť budúcnosti. Prednášajúcimi boli Michal Mardiak a Peter Tolarovič zo spoločnosti CN Group.

Cieľom v poradí už 11. odbornej prednášky bolo študentom priblížiť technológiu LTE(Long Term Evolution), nie len teoreticky, ale aj prakticky. Zaujímavosti o novej 4G mobilnej sieti, prilákali na prednášku viac ako 70 študentov informačných technológií a telekomunikácií.

Na otázku prečo práve táto téma odpovedal Ľubomír Fačkovec zo študentskej organizácie Ynet. „Je to veľmi aktuálna téma, keďže sa očakáva nasadenie LTE a 4G mobilných sietí v blízkej budúcnosti aj na Slovensku. Možno práve vďaka tejto prednáške sa dozvieme niečo bližšie o tom, kedy to vlastne bude. Je to dosť odborná téma, ktorá je zameraná na užšiu skupinu ľudí, takže si myslím, že to bude určite zaujímavé.“

Niektorých účastníkov prednášky som sa opýtala, prečo sa rozhodli zúčastniť a či prednáška splnila ich očakávania.
„Určite áno, zaujala ma hlavne praktická časť, ktorá bola odprezentovaná v druhej polovici prednášky ale aj reálne príklady pracovníkov v spoločnosti CN Group.“ Dodal jeden z účastníkov.
„Áno, dozvedel som sa niečo viac ohľadom tejto technológie. Táto téma ma dokonca zaujala natoľko, že uvažujem aj o bakalárskej práci na túto tému,“ komentoval Jozef Zelezník z IAESTE Slovakia.Vysoká odborná úroveň prednášajúcich, ale aj následná diskusia v závere prednášky boli nepochybne znakom toho, že táto téma zožala veľký úspech. Podľa slov prednášajúcich môžeme sieť 4G očakávať koncom roku 2013 a začiatkom roku 2014 už aj na Slovensku. Všetko však závisí od mobilných operátorov.Viac informácií o spoločnosti CN Group - Nearshore Outsourcing ste sa mohli dozvedieť priamo na iKariéra Dni Príležitostí- veľtrhu pracovných príležitosti, 27. marca v priestoroch FEI STU v Bratislave.

Reportáž priniesla Lucia Ludviková z IAESTE Slovakia.

Prednášku natočila študentská televízia MC2.
Ak chcete pridať komentáre, tak sa musíte prihlásiť

Informácie k článku

29. marec 2012 - 13:22
Zuzana Krnáčová
7. marca 2012 o 19:00 v UPeCe v Mlynskej doline

Na stiahnutie

Žiadne súbory na stiahnutie.